GÜVENLİK BİLGİ FORMU

MSDS Kimya Sanayiinde üretilen her bir ürün için kimlik kartı niteliğindedir. Gerçek bilgiye dayalı olarak Ürün MSDS i yani GBF (Güvenlik Bilgi Formu ) hazırlanması çok önemli ve gereklidir. Bilinçli ve doğru bir GBF oluşturulmasını sağlamak amacı ile Türk Standartları Enstitüsü eğitim vererek ve akabinde sınav yaparak sınavı geçen hak sahiplerine GBF Hazırlayıcısı Sertifikası vermektedir.

Kimya üreticilerinin, GBF hazırlayıcı Sertifikasına sahip bir Kimya Mühendisini bünyelerinde bulundurmaları ,o firmada üretimin doğru ve güvenli yapılacağının kanıtıdır. Firmamız çalışanı mühendislerimiz, sertifikanın verilmeye başladığı üç yıllık periyotta 3 dönemdir GBF hazırlayıcı Sertifikasına sahiptir.

Bazı firmalar ürettiği ürünler için dış kaynaklı destek alarak GBF hazırlatmaktadırlar. Üretimin bizzat içinde olmayan kişilerin hazırladığı MSDS ler o firma ürünlerini ne derece temsil eder düşünmek gerekir.

Firmamız ürünlerinin GBF leri , daima üretimin bizzat içinde olan yetkili ve GBF Sertifikasına sahip mühendisleri tarafından güncel olarak hazırlanmaktadır.